Blachodachówka – rodzaje, właściwości i koszty

Blachodachówka z roku na rok zyskuje na popularności. Zawdzięcza to nie tylko swojej cenie, ale również rodzajom w jakich występuje. Różnorodność wariantów tego pokrycia sprawia, że jest ono idealne na różne rodzaje więźb. Nie ma znaczenia styl domu, ponieważ na każdy z nich znajdzie się idealny typ blachodachówki. W tym artykule poznasz najpopularniejsze z nich wraz z właściwościami i kosztami owego materiału na dach.

Blachodachówka modułowa – królowa dachów

Najczęściej wybieranym wariantem stali na dach, jest blachodachówka modułowa. To stalowe poszycie powleczone ocynkiem i często też dodatkowo zabezpieczone posypką. Taki projekt i produkcja sprawiają, że jest ono niezwykle trwałe oraz odporne na zarysowania, rdzewienie i wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jeśli chcemy, możemy wybrać blachodachówkę w dowolnym, nawet niestandardowym kolorze. Wystarczy bowiem rzucić oko na paletę kolorów RAL, by znaleźć ten, który okaże się dla nas najlepszy.

Poza tym, blachodachówka słynie również z ponad przeciętnej lekkości. Nada się więc na zadaszenie budynków starego typu, gdzie więźba nie jest zbyt stabilna lub kiedy stan lokalu nie pozwala na montaż innego poszycia, np. dachówki. Z uwagi na takie właściwości blachodachówki oraz na jej cenę, nie ma innego równie idealnego materiału na dach. Ten, spełnia oczekiwania każdego, chociażby dlatego, że występuje w wielu wariantach i dzięki temu, można dopasować go do budynków o różnym stylu architektonicznym i o różnym stanie technicznym.

Warianty blachodachówki

Wiemy już, że najpopularniejsza jest blachodachówka pod postacią modułów. Jednak teraz czas poznać pozostałe typy tego materiału. Mowa oczywiście o stylu blachy i jej właściwościach. Od tego bowiem zależy, którą warto wybrać ze względu na wzór lub typ montażu.

Rodzaje blachodachówki:

  • płaska,
  • karpiówka,
  • na rąbek,
  • z posypką.

Możemy wybrać to poszycie w kilku formach, np. modułowe, w arkuszach, cięte na wymiar albo panelowe. Idealnym zamiennikiem blachodachówki jest tańsza, ale równie trwała blacha trapezowa.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.