Gniazdka elektryczne – czym kierować się przy ich wyborze do nowego domu?

Urządzasz swój nowy dom i zastanawiasz się, jak dobrać wyłączniki i gniazdka elektryczne do wnętrza? Pokazujemy, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by każde pomieszczenie było funkcjonalne i piękne!

Odpowiedni wybór

Warto postawić na sprzęt, który jest świetnej jakości. Inwestycja w gniazdka elektryczne i wyłączniki powinna być decyzją na lata. Przed samym zakupem kluczowe jest, by podjąć decyzję dotyczącą rodzaju podpięcia sprzętu elektrycznego. Jeśli nie jesteśmy pewni, na którą konkretnie opcję mamy się zdecydować, to zawsze możemy dopytać o to pracowników sklepu.

Spójność

To kolejny niezwykle istotny aspekt, szczególnie dla estetyki mieszkania. Pamiętaj o tym, by w całym mieszkaniu zainstalować takie same kontakty, bądź takie, które nawiązują do jednego określonego stylu. Dzięki temu całość będzie prezentowała się naprawdę świetnie!

Rozmieszczenie

Jeszcze przed udaniem się do sklepu należy zaplanować rozmieszczenie gniazdek. Pod uwagę musimy wziąć funkcjonalność każdego pomieszczenia i to, co będziemy w nim konkretnie robić. Zupełnie w innym miejscu pojawią się gniazdka elektryczne w salonie, a w innym w kuchni. W większości pomieszczeń doradza się, by wyłaczniki światła znajdowały się przy drzwiach, a gniazdka koło 0,30 metra od podłogi. W przypadku kuchni i łazienki gniazdka powinny znaleźć się także wyżej np. nad blatem, bądź na wysokości umywalki.

Estetyka

Gdy zadbamy już o rozmieszczenie, wybranie odpowiedniego produktu oraz spójność, to dobrze byłoby skupić się na estetyce. Gniazdka, jak i wyłączniki muszą pasować do wnętrza, w którym zostaną umieszczone. To podstawowa zasada, od której nie ma wyjątku. Choć najpopularniejsze są gniazdka elektryczne i włączniki w odcieniu bieli i ecru, to nie musisz się na takie decydować, jeśli nie będą one pasowały do stylu Twoich pomieszczeń.

Zadbaj o to, by zdecydować się na odpowiednie gniazdka elektryczne i wyłączniki. Wybierz te, które będą odpowiednio dobrane, piękne oraz najlepszej jakości.