Jak dobrze wykończyć nawierzchnię z kostki brukowej?

Każdy kto wykonał kiedyś chodnik lub podjazd z kostki brukowej wie, że aby zabezpieczyć kostkę przed rozsuwaniem lub przed podchodzeniem wody, należy wykonać obramowanie przy użyciu krawężnika granitowego.

bridge-169541_640Krawężnik granitowy jest elementem, który zapewnia całemu projektowi stabilność i trwałość. Jest on znacznie trwalszy i bardziej odporny na uderzenia niż opornik. Krawężniki z tego materiału mają dobre parametry techniczne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nie tylko do warunków domowych, ale także przez firmy budowlane w budowie i przebudowie różnego rodzaju dróg.
Przy wykańczaniu ulic, ciągów dla pieszych lub pojazdów, chodników czy placów z kostki brukowej, stosuje się specjalne krawężniki drogowe, które są trwałe i odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dzięki nim można stworzyć wytrzymałe obrzegowanie oraz ukształtować, w zależności od kształtu nawierzchni,  linie proste bądź łuki. Elementy te charakteryzują się nie tylko wysoką wytrzymałością, ale także dużą estetyką.
Przy budowie mostów bardzo istotnym elementem jest krawężnik mostowy, który stanowi zewnętrzną część kapy chodnikowej. Oddziela on powierzchnię chodnika od nawierzchni jezdni. Element ten również musi odznaczać się trwałością, odpornością na czynniki atmosferyczne oraz na uderzenia. Raczej nie ulega pęknięciom, co najwyżej kruszy się pod wpływem dużego naporu, co nie pozwala na przedostawanie się do jego struktury wilgoci.

Krawężniki granitowe są dostępne zarówno w standardowych wymiarach, jak i na indywidualne zamówienie, dostosowane do potrzeb nabywcy.