Jakie błędy popełniamy przy zakupie mieszkania?

Kupno mieszkania to niezwykle poważna decyzja, która musi być dokładnie przemyślana. Nie każdy kupujący zdaje sobie sprawę z tego, na co powinien zwrócić uwagę, oglądając mieszkanie. Czasami również zdarza się, że nasza decyzja podjęta zostaje pod wpływem impulsu, czego często żałujemy. Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy zakupie mieszkania?

Zbyt niskie wymagania

Czasami, gdy kupujemy mieszkanie, wybieramy najtańszy lokal, nie zwracając uwagi na jego wady. Stwierdzamy wówczas, że to przecież mieszkanie tymczasowe, że za jakiś czas je sprzedamy i kupimy coś lepszego. Niestety później często zdarza się, że nasza sytuacja finansowa nieco się pogarsza i nie stać nas na kupno nowego mieszkania. Co gorsza, wszelkie wady mieszkania zaczynają działać nam na nerwy.

Koszty remontu i użytkowania

Kiedy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego, często szukamy świetnych okazji. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że koszt lokalu to nie tylko samo mieszkanie, ale też ewentualne remonty czy też koszty administracyjne. Warto wszystko przemyśleć i wyliczyć, ile tak naprawdę będziemy musieli zainwestować w lokal.

Brak dokładnych oględzin

Często, przeglądając oferty nieruchomości w Internecie jesteśmy tak zachwyceni danym mieszkaniem, że od razu chcemy je kupić. Nawet oglądając mieszkanie, wydaje nam się, że wszystko jest na właściwym miejscu i w idealnym stanie. Jeśli jednak nie jesteśmy specjalistami, nie dostrzeżemy wszelkich wad, jak chociażby krzywe podłogi i ściany czy źle osadzone okna  i drzwi. Na oględziny mieszkania warto zabrać ze sobą kogoś, kto zna się na budownictwie. Być może dzięki temu unikniemy zakupu mieszkania, które prędzej czy później będzie wymagało generalnego remontu.

Cel zakupu

Nie zawsze kupujemy mieszkanie po to, by w nim mieszkać, ale także, by je wynajmować. Często jednak zapominamy o tym, że lokal powinien mieć odpowiedni układ, lokalizację czy liczbę pokoi, aby mógł zostać wynajęty. Inaczej trudno nam będzie później znaleźć jakichkolwiek lokatorów.

Jeśli szukacie mieszkania w Lubinie, zajrzyjcie na stronę: http://nieruchomoscilubin.com/.