Masz hotel? Warto podnieść jego standard budując basen.

swim-422546_1280Osoby prowadzące własny hotel stale muszą myśleć o tym, co zrobić, by podnieść jego standard i tym samym przyciągnąć nowych klientów. W miejscowościach wypoczynkowych istnieje duża konkurencja wśród hoteli, dlatego też warto pomyśleć, jak uatrakcyjnić swój hotel, by wyróżniał się na tle innych. Ciekawym pomysłem jest wybudowanie we wnętrzu hotelu basenu kąpielowego, z którego turyści będą mogli korzystać przez cały rok.

W tym celu należy skontaktować się z firmą zajmującą się projektowaniem i budową basenów. Doświadczeni specjaliści służą poradami dotyczącymi wielkości oraz głębokości basenu, a także elementów jego wyposażenia. Wspólnie z pomysłodawcą opracowują projekt, a następnie przystępują do jego realizacji. Na każdym etapie realizacji inwestycji konsultują się ze zleceniodawcą, aby uniknąć nieporozumień oraz niespodziewanych kosztów.

Baseny o bardziej wyszukanym i złożonym kształcie są droższe od tradycyjnych. W cenę basenu oprócz kosztu niecki wchodzi przeważnie podstawowe oprzyrządowanie, a mianowicie filtr, pompa i skimmer, czyli urządzenie zasysające, umożliwiające odprowadzanie wody z basenu do filtra. Do podstawowego oprzyrządowania należą także dysze umożliwiające wlot wody z powrotem do basenu. Natomiast do elementów dodatkowych zalicza się schody i drabinkę ze stali nierdzewnej, oświetlenie LED, ogrzewanie wody oraz atrakcje basenowe. Warto zaopatrzyć się także w szczotki lub odkurzacze do czyszczenia ścian i dna basenu.

Woda w basenie powinna być krystalicznie czysta. Należy ją nie tylko filtrować mechanicznie, ale również uzdatniać chemicznie. Basen hotelowy powinien być miejscem relaksu i zdrowego wypoczynku. O to, by wybudować basen spełniający takie zadania, zadba bytomska firma zajmująca się budową basenów.