Musimy działać natychmiastowo

Uświadamianie społeczeństwa w dzisiejszych czasach mogłoby się wydawać nie do końca uzasadnione, gdyż pozornie zdawać by się mogło, że współczesna cywilizacja osiągnęła wystarczająco wysoki poziom intelektualny.

Sugerować by to mogło, że ludzie w dzisiejszej dobie są już wystarczająco rozwinięci mentalnie, intelektualnie oraz analitycznie, a ich zdolności do przewidywania zdarzeń, zjawisk oraz rozmaitych konsekwencji ich zachowań są na tyle posunięte do przodu, że jakakolwiek forma uświadamiania społeczeństwa w pewnych dziedzinach nie powinna mieć w ogólne najmniejszej racji bytu.

Jakże odmienna jest rzeczywistość od naszych założeń i asumpcji, zwłaszcza wtedy, kiedy czarno na białym okazuje się, że ludzie potrafią działać w sposób całkowicie irracjonalny i pozbawiony jakiegokolwiek przewidywania i dalekosiężnego myślenia. Najbardziej zatrważające są jednak sytuacje, kiedy to niedorzeczne decyzje są podejmowane w środowisku naszej pracy, które mogą spowodować nie tylko olbrzymie straty materialne dla nas samych i całego przedsiębiorstwa lecz potrafią również przyczynić się do zagrożenia zdrowia, a nawet i życia naszych współpracowników. W swojej własnej branży często mam do czynienia z sytuacjami, kiedy to ignorancja oraz świadoma bezmyślność potrafi doprowadzić do tragedii i zgubnych w konsekwencjach sytuacji.

Aktualnie w branży, w której działam, zamiatanie pewnych faktów pod dywan lub udawanie, że nic poważnego się nie dzieje jest aktem czysto irracjonalnym i zasługującym na największą reprymendę. Jako, że zajmuję się konserwacją podestów ruchomych doskonale zdaję sobie sprawę z każdego wypowiadanego przeze słowa. Podesty ruchome należą bowiem do tej grupy urządzeń budowlanych i jakichkolwiek innych urządzeń obsługiwanych przez człowieka, które stanowią niezwykle wysokie ryzyko dla zdrowia i życia ich operatorów oraz osób znajdujących się w ich okolicy.

Nieodpowiednio przeprowadzony serwis lub też jego brak na przestrzeni lat może w rezultacie doprowadzić do skutków, których nie trzeba przytaczać. Przegląd konserwacyjny podestów ruchomych powinien mieć miejsce minimum raz na dwa lata, a w przypadku urządzeń liczących sobie ponad 10 lat powinien być przeprowadzany nawet co pół roku. Naprawa podestów ruchomych nie jest w cale tak kosztowna jak się zdaje wielu osobom mającym do czynienia z tymi urządzeniami. Lepiej jest wymienić na początku jedną śrubę lub dwie, niż czekać miesiącami aż zniszczy się kolejna część lub nastanie tragedia, których skutki będziemy odczuwać do końca życia.

Chcesz wiedzieć więcej o przeglądach konserwacyjnych podestów ruchomych? Koniecznie odwiedź stronę http://dzwignice.pl/serwis-urzadzen-dzwigowych/podesty-ruchome/