Posadzka do garażu – czym się kierować przy wyborze?

Posiadanie własnego garażu to niebywały komfort, na który nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli jednak mamy możliwość urządzenia przydomowego warsztatu oraz miejsca do parkowania samochodu, warto odpowiednio je wykończyć. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór odpowiedniego materiału na posadzkę.

Posadzka do garażu – właściwości

Niestety garaż jest dość wymagającym pomieszczeniem. Zimą temperatura gwałtownie spada (nieczęsto decydujemy się na zamontowanie ogrzewania również tam), zaś latem szybko się nagrzewa. Ponadto każdego dnia podłoga jest narażona na działanie szkodliwych substancji, które trudno wyczyścić, w tym wszelkiego rodzaju olejów i smarów.

Innymi słowy posadzka w garażu musi być odporna: zarówno na zabrudzenia, jak i na zmienne warunki. Powinna zatem być dość łatwa w utrzymaniu i nie odbarwiać się pod wpływem chemikaliów. Nie da się też ukryć, że materiał, jakim wykończymy podłogę, musi się wykazywać dużą wytrzymałością. W końcu nawet nieduży samochód sporo waży, poza tym zawsze istnieje ryzyko, że upuścimy jakieś narzędzie. Po co nam zatem posadzka, która po upływie zaledwie kilku miesięcy będzie pokryta rysami i wgnieceniami, będącymi coraz bardziej widocznymi?

Jakkolwiek podłoga do garażu musi być funkcjonalna, to jednak nie możemy zapominać o walorach estetycznych. W końcu – zwłaszcza gdy lubimy czasem zabawić się w majsterkowiczów – zdecydowanie przyjemniej będzie się wykonywało naprawy w ładnym, schludnym pomieszczeniu.

Co na posadzkę w garażu? Żywica

Posadzki żywiczne Częstochowa mogą okazać się idealnym rozwiązaniem podczas poszukiwań materiału na podłogę garażową. Są odporne na ścieranie i nie odkształcają się pod wpływem dużych ciężarów. Nie chłoną wody, a dodatkowo trudno je uszkodzić, nawet pracując ze żrącymi substancjami. Na ich niekorzyść nie zadziałają nawet zmiany temperatury.

Oczywiście wykonanie posadzki z żywicy nie należy do najłatwiejszych zadań i prawdopodobnie będziemy potrzebować pomocy fachowcy, jednak efekt jest zdecydowanie tego warty. Posadzka żywiczna sprawi, że garaż będzie wyglądał jak profesjonalny warsztat.

Inspiracji w zakresie podłóg możesz poszukać na https://centrumposadzek.com.pl.