Schody drewniane na strych

Strych to doskonałe miejsce na składowanie różnego rodzaju przedmiotów, których nie używamy na co dzień, jednak są nam od czasu do czasu potrzebne. W wielu domach wejście strychowe zlokalizowane jest w suficie jednego z pomieszczeń i ma formę zwykłej klapy. Wchodzenie na górę jest bardzo niewygodne, a czasami wręcz wymaga wykonywania różnych niebezpiecznych akrobacji.

eśli tak jest w naszym domu, zdecydujmy się na montaż schodów strychowych. Schody takie działają w taki sposób, że po otwarciu klapy automatycznie rozkładają się, formując wygodne wejście na górę. Jeśli nie potrzebujemy aktualnie korzystać ze strychu, składamy je i zamykamy wraz z klapą wejściową. Dzięki temu schody nie pomniejszają nam wielkości pomieszczenia. Tego typu rozwiązanie dobre jest szczególnie w tych domach, które są małe i liczy się zachowanie każdego metra kwadratowego powierzchni.

Jeśli posiadamy większy dom, możemy zamontować stałe schody. Na rynku znajdziemy wiele różnych stylowych modeli, które doskonale ozdobią nasze pomieszczenie. Do takich możemy zaliczyć na przykład schody drewniane na strych z metalową zdobioną barierką. Jeśli właz na strych znajduje się przy ścianie, warto zamontować najzwyklejsze schody proste.

Jeśli jednak wypada na środku pomieszczenia, takie schody mogą nie zdać egzaminu. Wtedy zastosować możemy schody owijające się wokół grubej rury, wykonanej z ozdobnego materiału. Takie rozwiązanie potrafi zrobić naprawdę duże wrażenie. Montaż schodów na strych jest łatwy i możemy z powodzeniem wykonać go samodzielnie. Jeśli jednak zależy nam na fachowości wykonania, warto wynająć ekipę która wykona dla nas tą pracę. Często markety budowlane, które oferują w swojej ofercie schody strychowe, oferują nam również pomoc w ich montażu w naszym domu, często w cenie samego produktu.

Źródło: http://schody.velset.pl/92.schody-strychowe/301-schody-z-drewniana-drabinka