Urządzanie domu szeregowego – o tym musisz pamiętać

Dom szeregowy może być niezwykle wygodny i przytulny, o ile dobrze zaplanujemy wygląd poszczególnych pomieszczeń. Czym się kierować podczas aranżacji wnętrz w szeregówce? O czym musimy pamiętać, wybierając wyposażenie?

Dobre oświetlenie

Szeregówki Częstochowa czy też szeregówki w jakimkolwiek innym mieście zawsze powstają według ścisłego projektu. Oznacza to, że nie mamy wpływu na rozkład pomieszczeń. A ponieważ mieszkania w zabudowie szeregowej przylegają bezpośrednio do siebie, mamy do dyspozycji znacznie mniej okien niż w przypadku domu wolnostojącego. 

W związku z tym musimy zadbać o dobre oświetlenie. W przeciwnym wypadku pomieszczenia będą dość ciemne i to pomimo oświetlenia zamontowanego na osiedlu. Nie żałujmy zatem pieniędzy na lampy, jeśli chcemy, by komfortowo nam się mieszkało. Szczególnie gdy planujemy urządzić sobie domowe biuro – trudno o wydajną pracę, kiedy nie mamy wystarczająco dużo światła.

Mniej znaczy więcej

Choć szeregówki z natury mają piętrową budowę, może się szybko okazać, że metraż jest dość ograniczony. Przede wszystkim niektóre pomieszczenia mogą być dość wąskie. Dzieje się tak szczególnie w przypadku łazienek.

Starajmy się więc jak najlepiej wykorzystywać dostępną przestrzeń. W łazience niekoniecznie musimy na siłę upchać kabinę prysznicową oraz wannę – zdecydowanie bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na tylko jedno z nich. Podczas wybierania mebli unikajmy modeli masywnych, które nie tylko zabiorą zbyt dużo cennego miejsca, ale mogą też przytłoczyć wnętrze. 

Zachowujmy też umiar w zakresie dekorowania. Powieszenie kilku obrazków na jednej ścianie sprawi, że pomieszczenie optycznie się zmniejszy. 

Szukasz domu szeregowego? Zajrzyj na http://osiedlezielonezacisze.pl.

Komfort i bezpieczeństwo

Nie zapominajmy, że mieszkanie w zabudowie szeregowej oznacza bliskie sąsiedztwo innych rodzin. Nie zaszkodzi więc wykończyć podłogę materiałem, który tłumiłby kroki. Będziemy zadowoleni z takiego wyboru, a i sąsiedzi nam za to podziękują.

Dobrze też zadbać o zabezpieczenia, szczególnie kiedy mieszkamy z małymi dziećmi. Przykładowo schody można pokryć tkaniną antypoślizgową.