Zadanie – ojciec i mąż

Bycie ojcem i mężem wcale nie jest takim prostym zadaniem. Trzeba bowiem sprostać wielu zadaniom- wiele z nich dotyczy właśnie prostych prac remontowych w domu.

A zatem dla przykładu- pomalowanie ściany, bo dzieci postanowiły akurat tam zaprezentować swoje zdolności artystyczne, przykręcenie po raz siódmy w miesiącu spalonej żarówki, wymiana półki, bo poprzednia nie wytrzymała ciężaru 50 książek czy też powieszenie zdjęcia z wakacji. Do poradzenia sobie z tymi i z wieloma innymi zadaniami będziemy potrzebować pewnych narzędzi. Jakich?

Narzędzia budowlane

Na samym wstępie- choć nie jest to narzędzie sensu stricto- wymienić należy drabinę. Bez niej nie przykręcimy tak łatwo żarówek ani nie pomalujemy zachlapanego jakimś cudem herbatą sufitu. Będzie ona również pomocą podczas świątecznego wieszania firanek. Ponadto będziemy potrzebować oczywiście młotka i gwoździ- to absolutna podstawa. Warto również zaopatrzyć się w zestaw pędzli i wałków do malowania- tak na wszelki wypadek. Oczywiście należy również posiadać śrubokręty i klucze- nie wiadomo jak, ale jakimś sposobem śruby lubią się często obluzowywać. Warto również czasem zastanowić się nad zakupem wiertarki.

Narzędzia pomiarowe

Wśród koniecznych narzędzi pomiarowych trzeba przede wszystkim wymienić miarki: zwijaną oraz zwykłą. Oprócz tego, że potrzebujemy ich do wymierzenia np. łóżka dla dziecka, będą one świetną zabawą dla dzieci- uwielbiają one, jeśli ich tata sprawdza co jakiś czas, czy już urosły. Z tej kategorii narzędzi będziemy potrzebować także poziomicy, bowiem zamontowanie krzywo lodówki zdecydowanie jest niewskazane. Narzędziem pomiarowym potrzebnym w każdym domu jest również waga.

Kątownik ciesielski

Warto także zaopatrzyć się w urządzenie zwane kątownikiem. Pomoże nam ono dokładnie wymierzyć kąt prosty, 45 stopni oraz środek okręgu. Przy zastosowaniu tego urządzenia nie grozi nam już powieszenie krzywo półki. Ponadto będzie on nieocenioną wręcz pomocą jeśli postanowimy sami sobie wykonać jakieś proste meble jak, np. stolik na dwór dla dzieci czy półki do garażu. Sprawdź ofertę kątowników w sklepie http://metaltech.sklep.pl/